توسعه سرمایه گذاری ضرورت صنعت بسته بندی

چاپ تاریخ درج خبر : ۱۳۹۷/۸/۱۵

سعید بهنام جو در برنامه «رویش» رادیو اقتصاد افزود: صنعت چاپ و بسته بندی در جهان توسعه یافته و جزو صنایع زیربنایی به شمار می رود.
وی همچنین اظهار داشت: این صنعت نقش بسیار پررنگی نیز در رونق صادرات، تجارت و مراودات اقتصاد بین الملل دارد.
نائب رئیس اول اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران گفت: صنعت چاپ و بسته بندی در بحث اشتغال، رشد اقتصادی، توسعه صادرات، قدرت ارزآوری، درآمدزایی و بسیاری موارد دیگر بسیار نقش آفرین است.
وی افزود: صنعت چاپ امروز به عنوان یک صنعت بسیار بزرگ در دنیا به شمار می رود که متاسفانه مردم ایران صنعت نامبرده را تنها با کارت ویزیت و مواردی از این دست می شناسند.
بهنام جو تصریح کرد: این در حالی است که صنعت چاپ افزون بر 100 سال پیش با شیوه چاپ افست در ایران پایه گذاری شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ماشین آلات مورد استفاده در صنعت چاپ کشور بیشتر اروپایی است، گفت: ایران از نظر صنعتی در حوزه چاپ و بسته بندی هیچ کم و کسری نسبت به دیگر کشورها به خصوص ترکیه ندارد.
نائب رئیس اول اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران همچنین از وجود 300 نوع فیلم در صنعت چاپ دنیا خبر داد و افزود: متاسفانه از این تعداد تنها 10 نوع در ایران وجود دارد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که سرمایه گذاری بیشتری در حوزه صنعت چاپ و بسته بندی کشور انجام شود تا ضمن اشتغال افزایی بتوان محصولات تولید داخل را با بسته بندی مناسب تری در سطح بازارهای ملی و بین المللی عرضه کرد.
برنامه «رویش» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 8 صبح به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و نازنین کتابچی» با هدف آموزش غیر مستقیم نحوه راه اندازی یک کسب وکار جدید، توسعه و موفقیت در آن و مدیریت بحران های پیش رو بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.


روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان