تجمیع کتاب‌های قاچاق کشف شده در یک انبار

چاپ تاریخ درج خبر : ۱۳۹۷/۹/۱۰
محمود آموزگار، با اشاره به انتقال همه کتاب‌های قاچاق به یک انبار هزار متری در اطراف تهران، از اتمام شمارش و دسته‌بندی کتاب‌ها تا دو هفته دیگر خبر داد.
محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به انتقال کتاب‌های قاچاق به یک انبار بیان کرد: همه کتاب‌های قاچاق که  طی یک ماه گذشته از انبار‌ها و کتاب‌فروشی‌‌های تهران کشف شده  به این انبار هزار متری منتقل شده است.
 
وی  درباره سرنوشت کتاب‌های قاچاق که در انبار شریف‌آباد تهران منتقل شده، ادامه داد: کتاب‌ها به‌صورت فله‌ای به انبار منتقل شده و با استخدام چند نیرو‌ی انسانی در‌حال شمارش و دسته‌بندی است و سرنوشت نهایی این کتاب‌ها از سوی قاضی تعیین خواهد شد.
 
آموزگار درباره امکان انتقال کتاب‌ها به دست ناشران اصلی برای عرضه در کتاب‌ فروشی‌ها مجاز گفت: با توجه به اینکه کتاب‌های قاچاق بدون در نظر گرفتن حق مولف و ناشر منتشر شده باید تاکید کنم که تصمیم درباره کتاب‌ها با قاضی پرونده است.
 
سرنوشت کتاب‌های قاچاق را قاضی روشن می‌کند
وی افزود: شاید قاضی صحبت‌های ذی‌نفعان از‌جمله ناشر و مولف را بشنود، اما قاعدتا رای نهایی با قاضی است.  
 
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران  بیان کرد: درباره سرنوشت کتاب‌‌ها باید به کتاب‌های ممنوعه و غیر‌مجاز نیز توجه کنیم. سرنوشت این‌ کتاب‌ها نیز از سوی قاضی تعیین خواهد شد.

وی همچنین از پایان شمارش و دسته‌بندی کتاب‌های قاچاق تا دو هفته دیگر خبر داد و گفت: بعد از شمارش و دسته‌بندی از مسئولان و خبرنگاران برای بازدید از این غرفه دعوت خواهد شد.

مکاتبه با شورای شهر برای صدور مجوز نمایشگاه‌های خیابانی
آموزگار با اشاره به مکاتبه با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به اهمیت توجه به کتاب‌های قاچاق با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های خیابانی و همچنین ایستگاه‌‌های مترو مکاتبه کرده‌‌ام.
 
وی ادامه داد: در این نامه درخواست کردیم تا درخواست‌های برگزاری نمایشگاه به اتحادیه واصل شود تا اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان برای برگزاری این نمایشگاه‌ها مجوز صادر کند.  

روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان