دغدغه‌های بحق در صنعت چاپ

چاپ تاریخ درج خبر : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴

علي اكبر ابراهيمي معاون اداره کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحيه نمايشگاه صنعت چاپ و كارتن و ورق استان خراسان رضوي گفت: دغدغه‌هایی که امروز در صنعت چاپ وجود دارد، بسیار بحق است.
 به نقل از آفتاب، علی‌اکبر ابراهیمی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنعت چاپ در نمایشگاه بین‌المللی مشهد، همچنین اظهار کرد: ما همواره بر این مشکلات آگاه هستیم و بسیاری از مشکلات در این حوزه به صورت جهانی است.
او با بیان این‌که در حال حاضر شاهد افزایش قیمت کاغذ هستیم، بیان کرد: این امر یکی از دغدغه‌های جدی ما در وزارتخانه بوده و با توجه به تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز و همچنين قيمت جهاني كاغذ شاهد افزايش بوده  و بسیاری از شرکت‌هاي وارد كننده با ما همکاری لازم را ندارند.
معاون اداره کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که تعاونی لیتوگرافی اولین تعاونی است که محموله زینک را در آينده وارد کشور می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر بجزء كاغذ و زينك  ديگر  مواد اولیه تولید که جزء کالاهای اساسی هستند مشمول تخصیص ارز دولتی نشده‌اند، ارز دولتی تخصیص نیافته و تاکنون ارز دولتی فقط به واردات کاغذ و زينك اختصاص یافته،
ابراهیمی ابراز امیدواری کرد با مساعدت مسئولان و همکاری بخش‌های مختلف بتوان مشکل مواد اولیه در حوزه صنعت چاپ را به زودی حل و شرایط را برای ثبات بیشتر در این عرصه فراهم کرد.


روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان