توزیع آیین‌نامه تخلفات میان ناشران

چاپ تاریخ درج خبر : ۱۳۹۸/۱/۲۰

داریوش رضوانی، رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ از توزیع آیین‌نامه تخلفات سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در میان ناشران ثبت‌نام کرده در این دوره خبر داد و گفت: این آیین‌نامه این هفته توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته همواره این انتقاد وجود داشت که زمانی که ناشران از موارد تخلف بی‌خبر هستند،‌ منصفانه نیست که تخلفات شناسایی شو‌د‌، بنابراین ما از این دوه قبل از شروع نمایشگاه کتاب تهران اقدام به توزیع جزوه آیین‌نامه میان ناشران و بخش‌های مختلف نمایشگاه خواهیم کرد تا روشن شود که مصادیق تخلف کدام است و راه بر هر گونه انتقاد بسته شود.

رضوانی تصریح کرد: این دوره هیئت رسیدگی به تخلفات تاکنون یک جلسه برگزار کرده است،‌ در این جلسه با توجه به برخی درخواست‌ها و آرای صادره ابتدا بحث شد که آرای صادره در دوره قبل پابرجا بماند یا ناشران مشمول بخشیدگی شوند،‌ اما با رای اعضا و نمایندگان ناشران مقرر شد که آرای صادره به قوت خود باقی بمانند و بر این اساس 46 ناشر از شرکت در این دوره نمایشگاه محروم هستند.

وی گفت:‌ هم‌چنین مقرر شده است که هیئت رسیدگی به تخلفات به کلیه تخلفات نمایشگاه کتاب اعم از مدیران،‌ مسئولان،‌ سازمان‌ها و... رسیدگی کند و تنها مختص به ناشران نباشد.پیش بینی‌های ما این است که هیئت روزانه جلسه داشته و 70 تا 80 پرونده را بررسی کند.


روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان