دیدار‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی صنعت نشر تداوم داشته باشد

چاپ تاریخ درج خبر : ۱۳۹۸/۱/۲۴

سیدمحمد طباطبائی؛ مدیرروابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره دیدار نوروزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای هیات مدیره اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان و اتحادیه شرکت‌های تعاونی‌ ناشران (آشنا) بیان کرد: در این دیدار که در محل ساختمان جدید اتحادیه ناشرن و کتاب‌فروشان تهران و حضور نیکنام حسینی‌‌پور، مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب و ایوب دهقان‌کار، مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اعضای هیات مدیره دو اتحادیه دیدار‌های نورزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب نشر و به‌طور کلی اهالی فرهنگ وهنر را مایه دلگرمی اعلام کردند؛ علاوه‌براین تاکید شد، تداوم این دیدار‌ها، بی‌تردید در رفع مشکلات صنعت نشر موثر است.           
   
طبا‌طبائی ادامه داد: در ادامه این نشست، از سیاست ارائه تسهیلات تاسیس کتاب‌‌فروشی‌ها که پایه آن در دوره حضور سیدعباس صالحی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایجاد شده بود، تشکر و قدردانی شد. ضرورت توجه به کتاب‌فروشی‌‌های شهرستان‌ها نیز از دیگر محور‌های این نشست نوروزی بود.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در این دیدار همچنین بر تاثیرات مثبت عملکرد کارگروه صیانت که از ایده‌های عملیاتی شده سید عباس صالحی در دوره حضور وی در معاونت امورفرهنگی است، تاکید و گفته شد که تلاش‌های این کارگروه افزایش فروش کتاب را در پی داشته است.

وی افزود: حمایت از طرح‌های فصلی کتا‌ب و حمایت از کتابفروشی‌ها از دیگر درخواست‌های مطرح شده بود.

طباطبایی گفت: در این نشست همچنین اسماعیلی‌راد، مدیر‌عامل اتحادیه آشنا و مدیر اجرایی سی‌و‌دومین‌ دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن پیشنهاد برگزاری جلسات مستمر با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای دو اتحادیه در بازه‌‌های زمانی مشخص، درباره کار‌های اتجام شده این کمیته گزارش ارائه کرد.  

طباطبایی بیان کرد: در این نشست درباره استفاده از فرصت نمایشگاه کتاب تهران برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت‌وگو شد.


روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان